Prowadzenie biznesu to trudna sztuka. Wymaga specyficznych cech charakteru i konkretnych umiejętności, które sprawią, że trudności i wyzwania będą tylko motywacją do dalszego działania w drodze do sukcesu. Upór, wytrzymałość, znajomość przeciwników, codzienne analizy, dążenie do perfekcjonizmu, praca zespołowa, a w rezultacie osiągnięcie celu, który jest trwały i powtarzany każdego dnia dzięki konsekwencji w działaniu i ciągłemu rozwojowi.
Podobnie jak w biznesie tak i w sporcie trzeba wykazać się podobnymi cechami. Żmudne przygotowania, ciągłe treningi, przekraczanie swoich granic i pozytywne nastawienie może nie jest jeszcze gwarancją sukcesu, ale wspaniałą obietnicą, że wszystko może się zdarzyć. Mówi się, że talent to nic innego jak przepracowanie danej czynności przez tysiące godzin. Osiągnięcie sukcesu w sporcie tak naprawdę wymaga od zawodników podobnych atutów i predyspozycji jak w biznesie.
Cechy wspólne obu „dyscyplin” jak i chęć poszerzenia swoich horyzontów i dotychczasowej działalności, spowodowały, że firma Promedus podjęła współpracę z Łódzkim Klubem Curlingowym POS Łódź w zakresie sponsoringu. Jest to ogromny zaszczyt dla firmy, że może wspierać juniorską grupę wspaniałych zawodników oraz ich trenera. Polska Federacja Klubów Curlingowych przyznała prawo do startu w Mistrzostwach Świata podopiecznym łódzkiego klubu podczas kwalifikacji 23 października 2023.
W Lohja Polskę będzie reprezentować grupa pięciu zawodników w składzie: Frynia, Mucha, Mosiołek, Witkowski i Kozera. Trenerem z niesamowitą pasją i doświadczeniem jest Marta Szeliga – Frynia, która przygotowuje drużynę już od kilku lat.
Promedus też będzie w Finlandii i na żywo będzie obserwować zmagania drużyny. Emocje jakie się zapowiadają w związku z tym wydarzeniem sięgają zenitu. Nie możemy się już doczekać mistrzostw i jesteśmy ogromnie ciekawi jakie taktyki gry i strategie zastosują Polacy wobec przeciwników. Konkurencja jest ogromna, rozgrywki juniorów chłopców będą prowadzone w 3 grupach pomiędzy reprezentacjami z 22 krajów, m.in. Chiny, Anglia, Hong Kong, Kazachstan, Nowa Zelandia, Ukraina, Japonia, a także Kenya, Mongolia, Turcja, Austria, Hiszpania i wiele innych.
Liczymy oczywiście na zwycięstwo i mocno trzymamy kciuki !!!
Już wkrótce przedstawimy relację z World Junior – B Curling Championships, bądźcie z nami!
Curling to zimowy sport olimpijski wymagający specyficznych umiejętności, ale również planowania i błyskawicznego wdrażania złożonych strategii. Tradycja curlingu sięga XVI wieku, pierwsze rozgrywki przeprowadzali Szkoci tocząc kamienie na zamarzniętych jeziorach. Co ciekawe dzisiejsze kamienie wytwarzane są z wysokiej klasy granitu Ailsite wydobywanego ze Szkockiej wyspy Ayrshire.
Curling rozgrywany jest na tafli lodu w kształcie prostokąta, na której narysowane są specjalne koła, zwanymi domami. W grze biorą udział dwa zespoły składające się z czterech zawodników (plus jeden w rezerwie). Każdej drużynie przyznawane jest po 8 kamieni w różnych kolorach (zwanych czajnikami), a rozgrywka polega na ich naprzemiennych ślizgach – raz jednej drużyny, raz drugiej. Celem gry jest umieszczenie kamieni jak najbliżej środka koła czyli „domu”. Wygrywa ta drużyna, która umieści więcej kamieni w domu. Sędzia specjalnym przyrządem przypominającym cyrkiel mierzy odległość kamieni od środka koła i przyznaje odpowiednią ilość punktów. Kluczowy jest ruch kamienia, trzeba mu nadać odpowiednią prędkość, kąt i rotację. Charakterystyczne szczotkowanie tafli lodu, poprzez wygładzenie powierzchni zwiększa odległość na jaką może być wypuszczony kamień. Jeden mecz curlingowy ma zazwyczaj osiem ENDów (rund), a w jednej rundzie gry można zdobyć maksymalnie osiem punktów. Aby wygrać, należy obrać odpowiednią taktykę.